Pierwsze koncerty podczas Heineken Open’er Festival już za trzy tygodnie, tymczasem nadal poznajemy wykonawców, których zobaczymy w ciągu czterech festiwalowych dni. Dzisiaj organizatorzy ogłosili siedmiu polskich wykonawców domykających bogaty line-up imprezy.

Teielte – tak naprawdę nazywa się Paweł Strzelczyk i jest płockim producentem muzyki elektronicznej. Zadebiutował w 2010 roku EP-ką Homeworkz, która ciekawie połączyła hip-hop wraz z elektroniką. Obecnie Teilte ma na swoim koncie cztery miniwydawnictwa, ostatnim jest 12-calowa EP-ka Crystalline, która została wydana w wytwórni U Know Me Records.

O najnowszej kompozycji duetu XX▲N▲XX pisaliśmy wczoraj. To kolejny polski zespół mający realną szansę namieszania na polskiej scenie muzyki elektronicznej.

Miss God komunikuje się z duchami przodków i obecnymi istotami ziemskimi za pomocą głosu – swojego odwiecznego instrumentu. Jej twórczość wymyka się klasyfikacji. Jest inna niż inne, a kierunek, w którym podąża, łączy w sobie elementy ethno i nowych brzmień.

Stendek jest zafascynowany ambientem, glitch-hopem oraz IDM. W tym roku ukazał się jego drugi album pt. Touch.

Bobby the Unicorn to solowy projekt Darka Dąbrowskiego. Gra muzykę poruszającą się w folkowych klimatach, do której wykorzystuje stare instrumenty, przywołując klimat minionych dekad.

Patrick the Pan to jednoosobowy projekt Piotra Madeja. Muzykę, którą tworzy, określa jako melancholic nu-folk.

Nie ma więcej wpisów