Pamiętacie tego pana? Roger Sanchez ma na swoim koncie wiele dobrych house’owych kawałków, ale pewnie niewielu z Was jeszcze je kojarzy. Największa aktywność muzyczna artysty przypadła na lata 90., a chyba najbardziej znany utwór (Another Chance) okupował listę przebojów MTV w 2001 roku. Był to okres, kiedy jedni zapewne rysowali pentagramy na znak miłości do Ville Valo, inni zaś baunsowali w rytm Aaliyah i J. Lo.

Dla tych jednak, którym nie było obce duże serce przemieszczające się po ulicach w poszukiwaniu kogoś do pary – małe przypomnienie:

Po tej powtórce z historii czas obwieścić, że Roger Sanchez powraca. Pionier muzyki house zapowiedział wydanie pierwszej od siedmiu lat płyty – Roots. Jak sama nazwa wskazuje, album ma być pewnego rodzaju powrotem do korzeni, dlatego znajdą się na nim brzmienia soul, disco, blues, salsa czy hip-hop. Jak będzie to brzmiało w praktyce, możecie się przekonać już teraz, dzięki wydanemu właśnie singlowi pt. Troubleman.

Kawałek zdobywa obecnie szczyty na liście house serwisu Beatport, a do pomocy przy jego tworzeniu Roger Sanchez wziął sobie starego, dobrego kumpla – GTO.

Nie ma więcej wpisów