Główne hasło imprezy CudaWianki brzmi: Lato zaczyna się w Gdyni. Trzeba przyznać, że jest jak najbardziej trafne, bo jest to wydarzenie, o którym należy pamiętać. 22 czerwca na plaży Gdynia Śródmieście oraz w centrum miasta odbywać się będą pikniki, warsztaty, pokazy i koncerty. Mieszkańcy Trójmiasta, jak i turyści będą mogli posłuchać za darmo muzyki z najwyższej półki. Podczas poprzednich edycji wystąpiły takie gwiazdy jak Morcheeba czy Tricky, a na tegorocznej imprezie będziemy mogli usłyszeć Hercules and Love Affair, Ayọ, Julię Marcell i L.U.Ca. Każdy z artystów prezentuje wysoki poziom, jak i różną muzyczną stylistykę.

Ayọ – pierwszą płytę nagrała w zaledwie pięć dni, czym pokazała, że ma talent. Płyta, pomimo tak krótkiego okresu tworzenia, zyskała przychylność słuchaczy i krytyków, czym zapewniła artystce popularność. Jej muzyka to wielobarwny soul. Czasem tylko w towarzystwie gitary, a czasem z pełnym składem zespołu.

Hercules and Love Affair – to grupa, która nieustannym poszukiwaniem i zmianami nie jest w stanie znudzić swoich fanów. Liderem grupy jest charyzmatyczny Andy Butler. Skład zespołu zmieniał się bardzo często, a jednym z najbardziej znanych członków HaLA był Antony Heggarty z Antony and The Johnsons. Band jest znakiem najwyższej jakości, jeśli chodzi o scenę taneczną, a ich koncerty są pewnikiem dobrej zabawy.

Julia Marcell – pierwszą płytę nagrała z pomocą fanów, którzy wspierali ją na portalu Sellaband.com. Została pierwszą polską artystką, której fani pomogli odnieść sukces w taki sposób. Teraz rozpieszcza słuchaczy i krytyków swoimi autorskimi piosenkami. Ma na koncie dwie bardzo dobre płyty, nominacje do wielu nagród i kilka statuetek oraz wiele występów, którymi pokazała, że warto posłuchać jej na żywo.

L.U.C – polski raper, bitbokser oraz producent muzyczny. Otrzymał wiele nagród za nowatorskie podejście do muzyki i łączenie różnych gatunków. Współpracował z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej i nagrał kilka bardzo dobrze przyjętych albumów.

Kiedy: 22.06 (sobota)
Gdzie: Gdynia, Plaża Śródmieście
Wstęp:
wolny

Nie ma więcej wpisów