Niebawem wakacje, więc powinniśmy już przygotowywać jakieś muzyczne perełki, które będą nam umilać ten wspaniały ciepły czas. Minione lato przemknęło mi przy dźwiękach nowych kawałków duetu Odesza, w tym roku natomiast stawiam na obiecujący zespół The Night VI, który suto częstuje delikatnym, a zarazem energicznym brzmieniem.

Klimat dotychczasowych nagrań porównywany jest w sieci m.in. do The Pierces i The xx. Osobiście nie postawiłabym w tym wypadku żadnego znaku równości, gdyż dzięki tej grupie odnajduję odrębny kawałek sceny muzycznej, który zwiastuje niezapomnianą letnią przygodę. Jeśli Wam jednak skojarzy się on w pozytywnych epitetach z grupą The xx, jeśli od marzycielskiego wokalu w głośnikach nie oczekujecie szalonych pląsów, to koniecznie zapoznajcie się ze skromnym dorobkiem londyńczyków.

The Night VI do tej pory udostępnili jedynie dwa utwory. Pierwszym z nich było nagranie pt. Strangers, które pojawiło się jeszcze pod poprzednią nazwą zespołu – The Night. Grupa w ostatnim czasie podpisała kontrakt z wytwórnią Parlophone i ujawniła singiel Thinking of You. Nagranie promuje debiutancką EP-kę, której premiera zapowiedziana jest na 12 sierpnia.

Są takie chwile w  Twoim życiu, w których tęsknisz za kimś, kogo kochasz i jednocześnie nienawidzisz go za to, jak się czujesz.
(Sophie Rose)

Nie ma więcej wpisów