Jak na prawdziwego hipstera przystało, Łódź nie zapomina o tych, którzy w społeczeństwie też są tak nazywani i proponuje im nie jeden, a cały cykl wakacyjnych koncertów. Już sama nazwa nie pozostawia wątpliwości z czym będziemy mieć do czynienia. LDZ Alternatywa 2013 to piąta edycja tego nietypowego festiwalu. Trwa on przez całe wakacje, a koncerty odbywają się raz w tygodniu, w przepięknej scenerii Willi Grohmana. Dodatkowym atutem tej imprezy jest fakt, że wstęp na każdy z występów jest bezpłatny.

W tym roku organizatorzy, czyli Fabryka Sztuki zaprosili na swoją wakacyjną scenę sporo polskich wykonawców, ale nie tylko nasi rodacy tam wystąpią. Kolejno – w lipcu zobaczymy Kapelę Ze Wsi Warszawa, Rykardę Parasol oraz Fonovel. Sierpień w Łodzi upłynie przy muzyce The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Niwea, a jako ostatni wakacyjny klimat podtrzymają Alte Zachen.

Zdaje się, że Fabryka Sztuki zadowoli w wakacje fanów różnych gatunków muzycznych. Ich wspólnym mianownikiem jest szeroko pojęta alternatywa, której słuchać będziemy już od 11 lipca we wspomnianej Willi Grohmana.

Nie ma więcej wpisów