Panowie odpowiedzialni za jeden z głośniejszych hip-hopowych albumów zeszłego roku, The Heist, udostępnili niedawno swój nowy numer pt. Stay at Home Dad. Utwór trafił do sieci przy okazji amerykańskiego Dnia Ojca.

Jest to chyba pierwsza produkcja jaką Macklemore i Lewis wypuścili od czasu premiery albumu The Heist. Jak to bywa w przypadku tego duetu – utwór jest świetny. Pomijam już bardzo dobrą kompozycję oraz flow Macklemore’a. Mam na myśli głównie temat numeru. Opowiada on o ojcach, którzy postanawiają zostać w domach, poświęcić się dzieciom i ich wychowaniu. Nie jest to może temat bardzo oryginalny, ale kto inny w mainstreamowym rapie ma odwagę, żeby poruszać takie kwestie jak Macklemore? Chyba nikt, a jeśli ktoś taki się znajdzie, to bardzo rzadko.

Tematyka numerów nagrywanych w jakichkolwiek gatunkach muzycznych może dotyczyć wszystkiego. Dobrze jednak, że w rapie znalazł się ktoś taki jak Macklemore, który w ramach właśnie tego gatunku porusza tematy dla innych jego przedstawicieli niewygodne lub nieistotne.

Nie ma więcej wpisów