Czy pamiętacie jeszcze Plastusia? Mała plastelinowa postać, którą ulepiła mała dziewczynka Tosia. W najnowszym klipie zespołu Glass Animals mamy szansę poznać znacznie większą gromadkę plastelinowych stworków, jednak już nie tak przyjemnych, jak ten z książek Marii Kownackiej. Teledysk do piosenki Exxus przenosi nas w świat nieco dziwny, przypominający senne mary czy halucynacyjne wizje po cięższych narkotykach.

Przyznać trzeba jedno – realizacja całego obrazu była na pewno bardzo czasochłonna. Wymagała stworzenia całego teledyskowego świata ręcznie. Myślę, że śmiało można stwierdzić, że było warto i cała praca twórców zdecydowanie nie poszła na marne. Ciekawe istoty, piękna kolorystyka i specyficzny klimat obrazu zdecydowanie dodaje uroku piosence.

Glass Animals to zespół, który dopiero przedziera się na powierzchnię muzycznego świata. Zapowiada się bardzo obiecująco, a przekonać się o tym można, słuchając ich utworów w internecie lub na żywo. Najbliższa ku temu okazja pojawi się podczas tegorocznej edycji OFF Festiwalu.

Nie ma więcej wpisów