Hip-hop i homoseksualizm. To na pewno nie jest gra w skojarzenia. Gej nie wpisuje się w etos rapera, ale przecież stereotypy są nudne i zabijają kreatywność tak potrzebną w muzycznym środowisku.

Przykładem artysty, który korzysta na łamaniu konwenansów jest fioletowowłosy nowojorczyk Le1f. Nie jest oczywiście pierwszym raperem, który przyznał się do swojej orientacji, jednak on zrobił z tego swoją markę. W debiutanckim teledysku Wut, gdzie motywem przewodnim są mięśnie i oliwka, bez oporów wychwala męską miłość. Dzięki niemu świat hip-hopu usłyszał o subkulturze banjee – latynoskich i afro-amerykańskich gejów wystylizowanych na macho.

To jednak tylko ciekawostka, bo bez talentu Le1f niewiele by osiągnął. Amerykanin wpisuje się w jeden szablon – dzięki mixtape’om i domowej produkcji w szybkim czasie zapewnił sobie oddanych fanów i zaproszenia na międzynarodowe festiwale. Porafi nawijać w zapierającym dech tempie, narzucając sobie skomplikowane rytmy. Łączy przy tym brzmienia funku i dyskotekowe klawisze. Nie bez powodu chcą z nim współpracować Azealia Banks czy Kitty Pride.

Charyzmatyczy Le1f nie jest jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić w piątek Mieście Cypel. Beatmakera będzie wspierał DJ Mess Kid, któremu nieszablonowe sety zapewniły popularność w nowojorskich klubach. Support zapewnią polscy wykonawcy – obracający się w klimatach freak popu Divines oraz elektroniczni By Proxy.

Kiedy: 21.06.2013 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Miasto Cypel (ul. Zaruskiego 6)
Wstęp: przedsprzedaż 10 zł / w dniu imprezy 15 zł
Start: 21:00

Nie ma więcej wpisów