Lubimy utalentowanych, kreatywnych i nieszablonowych artystów. A jeszcze bardziej lubimy, gdy nawiązują współpracę. Spoeka Mathambo i Gnucci Banana połączyła nie tylko muzyka. Szwedka i Południowoafrykańczyk to jedno z najbardziej oryginalnych małżeństw w elektronicznym światku. Znaleźli sposób na wspólne życie – dawanie szałowych i żywiołowych koncertów. I tak zdobyli serca festiwalowej publiczności.

Uwagę zdobyli jeszcze jako soliści. Spoek nie boi się trudnych tematów, jak przystało na obywatela RPA – porusza problem postkolonializmu. Przekaz okazał się jednak na tyle uniwersalny, że przyjął się na całym świecie. Uznawany za jednego z najciekawszych przedstawicieli afro-futuryzmu, Mathambo odnalazł się w klimatach township tech. Niejednego zahipnotyzował swoim monotonnym flow. 

Gnucci to rzadko spotykany żywioł w świecie muzyki tanecznej. Rapuje, tańczy i rzuca się w sam środek publiki. Ta wielozadanowość idzie w parze z gatunkowym eklektyzmem – Szwedka wyciska co najlepsze z house’u, rapu i wszelkich odmian muzyki tanecznej.

W przypadku tej zajawki można by równie dobrze napisać o trzech koncertach. Muzycy wystąpią nie tylko jako duet, ale i w solowych setach. Gnucci dodatkowo w towarzystwie Cristiana Dinamarki, który pracuje z nią nad debiutanckim albumem. Longplay ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Kiedy: 27.06 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Miasto Cypel (ul. Zaruskiego 6)
Wstęp: przedsprzedaż 10 zł / w dniu imprezy 15 zł
Start: 21:00

Nie ma więcej wpisów