Jake Bugg całkiem niedawno zdradził, że jest już w połowie nagrywania materiału na drugi krążek. Jaka będzie kolejna płyta? Artysta zapewnia, że chce nagrać album podobny do debiutanckiego krążka, tylko lepszy. Nie chcę niczego wydawać, dopóki nie będę z tego zadowolony – powiedział muzyk. Zazwyczaj wszystkie pomysły przychodzą do mnie w przypływie chwili. A potem czasem nic nie przychodzi przez kilka dni. Lubię więc wpadać na kilka pomysłów jednocześnie, ponieważ potem mam dużo materiału do opracowania.

Mimo tego, Bugg nie próżnuje i właśnie podzielił się z fanami najnowszym klipem, który powstał do kawałka Broken. Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu, jednak w klipie nie usłyszymy jej albumowej wersji. Wraz z Chadem Smithem, perkusistą Red Hot Chili Peppers, pod czujnym okiem producenta Ricka Rubina, Jake nagrał Broken ponownie.

Sesja nagraniowa odbyła się w domowym studiu Rubina w Malibu. Nie wiedziałem, że jest aż tak uznanym producentem – opowiadał przed wspomnianą sesją Jake Bugg. Po prostu poznałem faceta i okazało się, że się świetnie dogadujemy.

Warto przypomnieć, że ten 19-latek wystąpi w Polsce 30 listopada w warszawskim klubie Palladium.

Nie ma więcej wpisów