Placebo jest dobre na wszystko. Zwłaszcza w dzisiejszej dawce. Tracklista nowej płyty, pierwszy singiel oraz trasa promocyjna po Europie. Mało Wam? Smaczku dzisiejszym Placebo-newsom dodaje fakt, że to właśnie warszawski koncert zainauguruje jesienne tournée. 

Wokół Placebo zrobiło się głośniej rok temu, a dokładnie w maju, kiedy to zespół potwierdził prace nad nowym albumem (Moloko i Olsdal komponowali już w 2011 roku, podczas trasy promującej Battle For the Sun). Produkcją zajął się Brytyjczyk Adam Noble, znany między innymi ze współpracy z Red Hot Chilli Peppers czy dEUS. W sierpniu było już wiadomo, że płyty możemy spodziewać się w nadchodzącym roku. Oczekiwanie umiliła pięcioutworowa EPka B3 – obok tytułowego singla nie przeszły obojętnie listy przebojów.

Od marca muzycy zamieszczali wskazówki odnośnie nowego longplaya. Motywem przewodnim była litera L. Maj przyniósł tytuł i datę premiery wydawnictwa. Loud Like Love ukaże się 16 września, nakładem Universal Music. Nagrania miały miejsce w londyńskich RAK Studios – lista wykonawców, którzy przewinęli się przez to miejsce jest imponująca. Podobnie jak formaty, w jakich ukaże się płyta – oprócz winyla i DVD możemy spodziewać się wersji 3D, cokolwiek to może znaczyć. Lista utworów przedstawia się następująco:

1. Loud Like Love
2. Scene Of The Crime
3. Too Many Friends
4. Hold On To Me
5. Rob The Bank
6. A Million Little Pieces
7. Exit Wounds
8. Purify
9. Begin The End
10. Bosco 

Numer trzy już do odsłuchu.

O koncercie na Torwarze było wiadomo już w maju, jednak mało kto spodziewał się, że to u nas zacznie się trasa. Pierwszy występ po premierze krążka musi być wyjątkowy, nie wiadomo, czego możemy się spodziewać. Czym zaskoczy nas Placebo? Tego dowiemy się 12 listopada. Ceny biletów zaczynają się od 154 złotych. 

Nie ma więcej wpisów