Fani MGMT w swoich kalendarzach powinni jak najszybciej zapisać datę 17 września. Właśnie na ten dzień planowana jest bowiem premiera nowego krążka grupy. Album zatytułowany po prostu MGMT będzie trzecim w dorobku zespołu wydawnictwem. Muzycy na nowy materiał kazali czekać ponad trzy lata, ale pierwsza próbka tego, czego można spodziewać się na najnowszym longplayu już za nami. W kwietniu tego roku z okazji Record Store Day na kasecie wydany został bowiem otwierający płytę kawałek Alien Days.

Andrew VanWyngarden, Ben Goldwasse i spółka zapowiadają, że nowy album będzie kolejną próbą poszerzenia granic muzyki pop. Panowie ponownie połączyli siły z Davem Fridmannem, z którym współpracowali przy dwóch wcześniejszych płytach. Rezultatem prac w studio jest zestaw 10 numerów, w tym jeden cover psychodelicznej grupy Faine Jade.

Warto też wspomnieć, że pierwsze oficjalne wideo promujące nową płytę powstało do kawałka Your Life Is A Lie. W planach są już także teledyski do kolejnych piosenek z jeszcze niewydanej płyty. Niedługo będziemy mogli podziwiać również obraz do Alien Days i Cool Song No.2. Za to, co w nich zobaczymy, będzie odpowiadał reżyser filmów niezależnych Sam Fleischner.

MGMT koncertują obecnie w Stanach Zjednoczonych, a ich europejska trasa koncertowa przewidziana jest na jesień. Wiele interesujących zespołów postanowiło odwiedzić nas w listopadzie, dlatego też listopadowy grafik koncertowych must have pęka już w szfach. Czyżby i MGMT miało dołączyć do tego pokaźnego grona?

Tracklista MGMT:
1. Alien Days
2. Cool Song No. 2
3. Mystery Disease
4. Introspection (cover Faine Jade)
5. Your Life Is a Lie
6. A Good Sadness
7.  Astro-Mancy
8. I Love You Too, Death
9. Plenty Of Girls In the Sea
10. An Orphan Of Fortune

Nie ma więcej wpisów