Nie od dzisiaj płocki festiwal Audioriver znany jest z chęci promowania mniej znanych postaci polskiej sceny elektronicznej alternatywy. Organizowany od 2008 roku wraz z muzzo.pl konkurs młodych talentów pozwolił już na zaprezentowanie się szerszej publiczności takim projektom jak SoundQ, Radicall & Katee (która śpiewa teraz w Little White Lies) czy Avtomat. Bardziej znani polscy artyści z kolei licznie zasilają szeregi gwiazd festiwalu. Organizatorzy wydarzenia właśnie zaprezentowali listę rodzimych wykonawców, którzy uświetnią tegoroczną edycję.

Wielu z wymienionych na niej artystów to dobrze znane polskiej publiczności projekty, takie jak Kamp!, Marcin Czubala, Angelo Mike czy Novika & Mr Lex. Niejedno z Was kojarzy też pewnie powracających na audioriverowe sceny Bueno Bros., Last Robots, Eltrona Johna albo Mooryca. Będziemy mieli jednak okazję posłuchać również utalentowanych debiutantów, takich jak inspirujący się najnowszymi trendami w muzyce grime, funky czy house The Phantom (znany z remiksów numerów Yelle i Tuff Wheelz), nagrywający dla Pets Recordings duet Chmara Winter albo szykujący debiutancki album, damsko-męski duet XXANAXX. Ogłoszona została także lista VJ-ów odpowiedzialnych na stronę wizualną festiwalu.

Pełna lista artystów znajduje się oczywiście na oficjalnej stronie festiwalu i, jak co roku, kusi do spędzenia weekendu między 26 a 28 lipca w Płocku. Ja już wiem, że na pewno się tam pojawię. Być może spotkamy się gdzieś w tłumie?

Nie ma więcej wpisów