Poza płytą Kanye Westa pt. Yeezus, chyba żadne inne amerykańskie wydawnictwo hip-hopowe tego roku nie budzi takich emocji jak nadchodzący album Jaya-Z pt. Magna Carta… Holy Grail.

Co ciekawe, album który jeszcze nie trafił do oficjalnej sprzedaży, już pokrył się platyną. Jak do tego doszło? Firma Samsung odkupiła od Jaya-Z aż milion kopii płyty w formie elektronicznej, które przeznaczone były dla użytkowników mobilnych urządzeń tejże firmy. Ciekawy zabieg marketingowy, świetna promocja dla Samsunga i samego rapera, no i oczywiście patent, który pewnie w przyszłości zostanie wykorzystany przez wielu muzyków.

Ostatnio, w katedrze Salisbury, gdzie znajduje się jedna z zachowanych Magna Carta z 1215 roku, Jay-Z zaprezentował okładkę swojego nadchodzącego albumu. Poza tym, muzyk powiedział, że tytuł płyty powinien być zapisywany: Magna Carta… Holy Grail. Przed ogłoszeniem przez rapera tej informacji, zapis tytułu albumu funkcjonował bez wielokropka.

Tracklista nadchodzącego wydawnictwa:
1. Holy Grail (feat. Justin Timberlake)
2. Picasso Baby
3. Tom Ford
4. FuckWithMeYouKnowIGotIt (feat. Rick Ross)
5. Oceans (feat. Frank Ocean)
6. F.U.T.W.
7. Somewhere In America
8. Crown
9. Heaven
10. Versus
11. Part II (On The Run) (feat. Beyonce)
12. Beach Is Better
13. BBC
14. Jay-Z Blue
15. La Familia
16. Nickles And Dimes
17. Open Letter

Polska premiera Magna Carta… Holy Grail już 16 lipca. Powyżej możecie zapoznać się z utworem Holy Grail nagranym wspólnie z Justinem Timberlakiem. W utworze nawiązano do Smells Like Teen Spirit Nirvany.

Nie ma więcej wpisów