Kim jest Sampha z pewnością wielu z Was wie, ale nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Otóż Sampha to głos, który tworzy klimat wielu utworów formacji SBTRKT. Duet w 2011 roku święcił triumfy za sprawą debiutanckiego albumu nazwanego po prostu SBTRKT, a rok wcześniej Sampha Sisay próbował zaistnieć na rynku z EP-ką pt. Sundanza. Sukcesu jednak nie osiągnął i na dobre, razem z Aaronem Jerome, zajął się rozwijaniem wspólnego projektu.

Obecnie artysta postanowił dać sobie kolejną szansę i zapracować nie tylko na rozpoznawalność głosu, ale również na rozpoznawalność nazwiska. Kolejna EP-ka Sampha, Dual, na rynku ukaże się 29 lipca, a promujący ją singiel Without właśnie odkrywa rąbek tajemnicy – czego możemy spodziewać się po muzyku w wersji solo.

Without to spokojny neo-soulowy kawałek, w którym znana już nam maniera w głosie Sampha buja nas lekko i rytmicznie, unosząc gdzieś parę centymetrów ponad ziemią. To prawda, że ten wokal już zawsze będziemy kojarzyć z dubstepowym klimatem, ale zamykając oczy i wsłuchując się w Without na te niecałe cztery minuty, zapomnijmy o SBTRKT, posłuchajmy po prostu Sampha.

Nie ma więcej wpisów