Niedawno, przedstawiając Wam teaser albumu Loud Like Love, pisałam, że Brian Molko to jedna z tych osób, której nie można odmówić pisania mocnych tekstów i która w tej materii jeszcze nigdy mnie nie zawiodła – no i stało się, chyba wykrakałam. Wraz z pojawieniem się pierwszego singla, Too Many Friends, nadeszło rozczarowanie.

Nowa piosenka to typowa ballada, która nadaje się do grania w radiu o każdej porze, tekst też nie powala, brak w nim charakterystycznego dla Placebo pazura i braku zahamowań przed poruszaniem tematów tabu. Wszystko wydaje się być bardzo ugrzecznione. Mam wrażenie, że trochę zabrakło pomysłu, a może to po prostu niefortunny dobór singla?

Pozostaje nam czekać do 17 września, wtedy na sklepowe półki trafi siódmy w dorobku grupy album i przekonamy się czy Too Many Friends to jedynie drobne potknięcie, a pozostałe dziewięć piosenek nadrobi złe wrażenie po zaserwowanej nam przystawce. Póki co, zostawiam Was z modnym ostatnio lyric video do kawałka Too Many Friends, które jest zapowiedzią mającego pojawić się niedługo pełnowymiarowego video.

Nie ma więcej wpisów