Po świetnym koncercie na Open’er Festiwalu, Tom Smith, lider brytyjskiej grupy Editors zapowiedział szybki powrót do naszego kraju. Dziś się okazuje, że nie były to słowa rzucane na wiatr. Panowie z Birmingham zagrają w Polsce nie jeden, a aż trzy koncerty! Pierwszy odbędzie się 3 października w Poznaniu w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, kolejny 28 października w warszawskiej Stodole i ostatni występ zaplanowany jest dzień później w Teatrze Łaźnia w Krakowie. Informacje o cenach biletów na każde z wydarzeń pojawią się wkrótce.

Editors wydali zaledwie dwa tygodnie temu, po czterech latach milczenia, swój kolejny studyjny album The Weight Of Your Love. Warto dodać, że w zespole nastąpiły małe przetasowania składowe – grupę opuścił jeden z jej założycieli, gitarzysta Chris Urbanowicz, w jego miejsce pojawili się Justin Lockey i Elliott Williams. Ich poprzednie albumy zostały obsypane nagrodami – debiutancki The Back Room został nominowany do prestiżowej Mercury Music Prize, a dzięki An End Has a Start grupa została nominowana do nagrody Brit Awards w kategorii Najlepszy Brytyjski Zespół.

Drugiego sierpnia do sklepów trafi także kolejny singiel z ich najnowszej płyty, kawałek Formaldehyde, którego możecie posłuchać poniżej.

Nie ma więcej wpisów