Działalność Beastie Boys zakończyła się samoistnie, wraz ze śmiercią Adama Yaucha. Nic nie zrekompensuje fanom oraz zespołowi tej straty. Byłoby jednak wielką szkodą, gdyby pozostali członkowie formacji wycofali się na dobre z muzyki.

Mike D ruszył dalej. Jak zapowiedział wiosną zeszłego roku magazynowi Rolling Stone, zamierza dalej tworzyć muzykę. Chciałby również komponować w przyszłości z trzecim członkiem Beastie Boys, Ad-Rockiem. Artysta zaczał od współpracy z paryskim domem mody.

Na swoim SoundCloudzie, jako Humberto V New Reactionaries, zamieścił 10-minutowy utwór. New Reactionaries to wcześniejszy pseudonim nowojorczyka. Natomiast Humberto to japoński projektant Kenzo, który zlecił stworzenie miksu. Mike Diamond, kierując się hardcore’owymi inspiracjami modysty, oddał hołd punkowym formacjom pokroju Bad Brains, Black Flag czy Circle Jerks. Jak sam przyznaje, odświeżył ich brzmienie w wydaniu trap core.

Metaliczny i dysharmonijny kawałek to bez wątpienia ciekawe tło dla wiosenno-letniej kolekcji Kenzo (swój wkład w modowy soundtrack tego domu miała również M.I.A.). Kolejnego wyzwania Diamond podejmie się już z Ad-Rockiem – panowie zremiksują twórczość Yoko Ono. Wszystko wskazuje na to, że przygoda z modą nie jest jednorazowym wybrykiem Amerykanina. Jak zapowiedział – tak zrobi. 

Nie ma więcej wpisów