Po odejściu dwóch ważnych członków zespołu i nagrywaniu płyty jako duet, Panic! At The Disco można było uznać za zespół, o którym lepiej powoli i spokojnie zapominać. Nie ekscytowało zamieszanie związane z powrotem wykrzyknika na swoje miejsce, co miało wzmocnić przekaz samego albumu Vices & Virtues. Ten okazał się zresztą rozrywką przeciętną. Brandon Urie wraz z kompanami nie zamierzają się jednak poddawać i pokazują, że nadal w zanadrzu mają na siebie jakieś muzyczne pomysły.

Wraz z zapowiedzią czwartego albumu grupy, który ukaże się 8 października i będzie nosił tytuł Too Weird to Live, Too Rare to Die!, do sieci trafił klip promujący krążek – Miss Jackson. Tytuł znajomy, jednak większych nawiązań do pamiętnego utworu OutKast nie zanotowano. Niemniej, jest to propozycja ciekawsza niż większość kompozycji zespołu sprzed dwóch lat.

Choć w kwestii muzyki Panic! At The Disco wydaje się znowu podążać szlakiem kolegów z Fall Out Boy (ratujących muzykę rockową kolaboracjami… popowymi i raperskimi) to być może warto będzie czekać na więcej. Choćby dlatego, by przekonać się, czy rzeczywiście to tylko nostalgia przemawia przez dalsze zainteresowanie tym, co robią dawni cyrkowcy.

Nie ma więcej wpisów