W wielu krajach na całym świecie dochodzi do kilkunastu milionów małżeństw, w których panną młodą zostają dziewczynki. Nie mając ukończonych 18 lat, mają zaplanowane całe życie, bo taka jest ich tradycja oraz kultura. Siostry Casady poruszają ten problem w utworze Child Bride, pragnąc przybliżyć go słuchaczom za pomocą tekstu piosenki.

Pod koniec maja mogliśmy zakupić najnowszy album duetu CocoRosie, zatytułowany Tales Of A GrassWidow, a już dziś możemy obejrzeć klip do wcześniej wspominanego utworu pochodzącego z tego krążka. W klipie przedstawiona zostaje dziewczynka, która przygotowywana jest do zamążpójścia, ukazany został także sam obrzęd oddania jej w ręce starszego mężczyzny. Na samym końcu możemy zobaczyć smutne oczy dziewczynki, która w myślach pragnie wrócić do domu.

Myślę sobie, że nie jest to po prostu klip, który przedstawia zwyczajną historię, takie sytuacje mają miejsce i trzeba o nich rozmawiać, i w jakiś sposób z nimi walczyć. Ten kobiecy duet zawsze zaskakiwał pomysłowością oraz przesłaniem ich utworów i dlatego tak właśnie poruszają odbiorców swoją twórczością. Jeśli nie znacie dyskografii zespołu CocoRosie, to czas się z nią zapoznać, ponieważ jeszcze w tym roku dziewczyny wystąpią jesienią w dwóch miastach w Polsce, a są nimi Katowice oraz Poznań.

Nie ma więcej wpisów