Nawet najwytrwalsi fani mogli już zwątpić w to, czy Mazzy Star rzeczywiście powróci z nowym materiałem. Minęło bowiem już siedemnaście (!) lat od ostatniego albumu tej amerykańskiej grupy, którą wszyscy kojarzymy przede wszystkim z piosenki Fade Into You.

W przypadku polskich fanów apetyt na nową płytę zaostrzył ubiegłoroczny występ zespołu na OFF Festivalu. Musiał minąć jednak kolejny rok, byśmy mogli cieszyć się zupełnie nową piosenką. California to uroczy, pięciominutowy powrót do stylu, jaki Mazzy Star starannie wypracowali i stali się dzięki niemu rozpoznawani. Ten powrót do korzeni to zasługa współpracy wszystkich dotychczasowych członków zespołu, z Hope Sandoval i Davidem Robackiem na czele. Gościnnie na płycie wystąpili również Colm Ó Cíosóig z My Bloody Valentine oraz folkowa legenda Bert Jansch.

Wraz z zaprezentowaniem Californii poznaliśmy datę premiery czwartego krążka Mazzy Star. Seasons Of Your Day ukaże się 24 września nakładem ich własnej wytwórni Rhymes of an Hour Records. Na płycie ukaże się również wydana dwa lata temu dwusinglowa EP-ka.

Nie ma więcej wpisów