John Mayer, mimo że wciąż młody, osiągnął już wiele. Siedem nagród Grammy, 20 milionów sprzedanych egzemplarzy płyt – czegóż więcej może chcieć muzyk? Widać Amerykanin jest na tyle spełniony, że pozwala sobie na niczym nieskrępowane tworzenie muzyki. Artysta coraz bardziej odnajduje się w klimatach bluesowo-folkowych, co potwierdza drugi teledysk z nadchodzącej płyty.

Klip do Wildfire pokazuje piosenkarza z zespołem w koncertowych okolicznościach. Chilloutowa piosenka świetnie pasuje do atmosfery panującej na scenie – muzycy zdają sie czerpać czystą przyjemność z gry. Drażnią tylko niewyraźne napisy – Mayer wyraźnie upodobał sobie dawno wyczerpaną kownencję lyric video. Podobnie jak styl, w jaki brnie. Większość myślała zapewne, że Born & Raised to jednorazowy hołd dla przeszłości i lekcja dla młodego pokolenia. Wildfire i Paper Doll to piękne, melodyjne piosenki, jednak szkoda by było, gdyby dysponujący świetną technik Amerykanin ugrzązł w miejcu.

Nie minęło nawet półtora roku od premiery Born & Raised, a na horyzoncie już pojawił się kolejny album, Paradise Valley. Może to miłość tak uskrzydliła Mayera, który dedykował Katy Perry nadchdodzące dzieło. Piękno piosenkarki i amerykańskiej przyrody zainspirowały go do skomponowania 11 utworów, które ujrzą światło dzienne 20 sierpnia.

Lista utworów:
1. Wildfire
2. Dear Marie
3. Waiting on the Day
4. Paper Doll
5. Call Me the Breeze
6. Who You Love
7. I Will Be Found (Lost at Sea)
8. Wildfire
9.  You’re No One ’til Someone Lets You Down
10. Badge and Gun
11. On the Way Home 

Za produkcję jest odpowiedzialny Don Was, współpracujący wcześniej między innymi z The Rolling Stones, Iggy Popem czy Stone Temple Pilots. John Mayer świetnie wpasowuje się w to zestawienie, stając się powoli kolejną legendą rock ‚n’ rolla – trzeba przyznać, że nawet ubiera się epicko.

Nie ma więcej wpisów