Alice In Chains to jeden z moich ulubionych rockowych zespołów, do którego twórczości wracam – praktycznie bez przerwy – od szkoły podstawowej. Layne Staley był uwielbianym przeze mnie wokalistą i przyznam, że wolałem słuchać jego niż Kurta Cobaina. Kiedy kilka lat temu usłyszałem o pomyśle powrotu Alice In Chains z innym wokalistą, trochę się zmartwiłem. Zdaję sobie sprawę, że z czegoś panowie żyć muszą, ale – zapewne jak wielu fanów grupy – czułem duże obawy.

Album pt. Black Gives Way To Blue z 2009 roku pozytywnie mnie zaskoczył, a tegoroczny The Devil Put Dinosaurs Here wręcz zachwycił. Zdaję sobie sprawę, że wiele osób nie sprawdzi tej płyty dla zasady, ale ja po prostu zachęcam, aby jej zwyczajnie przesłuchać i wyrobić swoją własną opinię. Według mnie nikt tu nie mierzy się z legendą Staley’a i odniosłem wrażenie, że członkowie grupy i nowy wokalista, William DuVall, zgrabnie i z klasą wykorzystują dziedzictwo muzyczne Alice In Chains.

Powyżej możecie zobaczyć lyric video do jednego z lepszych utworów z ich najnowszej płyty. Może właśnie kawałek pt. Voices zachęci Was do sprawdzenia całości.

Nie ma więcej wpisów