Pochodzą z Australii i należą do tej grupy młodych zespołów, których debiutancki album został okrzyknięty jednym z lepszych. Mowa tu o Bliss Release Cloud Control wydanym niecałe trzy lata temu. Teraz zespół szykuje się do wydania następcy.

Cloud Control po udanym debiucie zamknęli się w studiu na dość długo, nie dając o sobie znaku życiu po to, żeby nagle zaskoczyć fanów szybkim (tzn. zaraz po powrocie do świata żywych) zmartwychwstaniem. Utwór Scar jest zapowiedzią drugiego albumu zespołu, który nosić będzie tytuł Dream Cave, a jego premiera zapowiedziana jest na 9 sierpnia. Promować go będzie trasa koncertowa, podczas której zespół odwiedzi Amerykę oraz kilka krajów Europy, głównie zachodniej, sukcesywnie pomijając Polskę.

Scar utrzymany jest w klimacie, z którego znamy zespół, jednak słychać w nim definitywnie nutę świeżości, której wręcz nie może zabraknąć, jeśli chce się stworzyć album godny określenia lepszy niż debiut. I wszystko na to wskazuje, że Dream Cave taki właśnie będzie.

Nie ma więcej wpisów