Znacie to uczucie, gdy słyszycie gdzieś piosenkę, podoba Wam się do tego stopnia, że zaczynacie szukać informacji na temat wykonawcy i nagle pojawia się rodzaj tego pozytywnego zdziwienia, ponieważ okazuje się, że dany zespół pochodzi z Polski? Takie sytuacje mają miejsce coraz częściej, ponieważ na naszej rodzimej scenie muzycznej pojawia się coraz więcej godnych uwagi projektów, którymi bez wstydu moglibyśmy pochwalić się za granicą.

Jednym z nich jest Stardust Memories. Pomysł powstania tej obiecującej grupy zrodził się w 2009 roku. Początkowo ich specjalnością były własne interpretacje coverów The Kills, Boba Dylana czy Toma Waitsa. Jednak z czasem towarzyskie śpiewanie i granie coverów przerodziło się w coś poważniejszego, a zespół postanowił nagrać coś swojego.

Taką próbą jest właśnie Wishlist. Piosenka to autorski kawałek grupy, który zapowiada ich debiutancką płytę. Obraz do kawałka to fragment live sesji z warszawskiego Quality Studio, zrealizowanej wizualnie przez Jarka Tokarskiego. W skład Stardust Memories wchodzą muzycy grający na co dzień m.in. z Marią Peszek czy Magnificent Muttley.

Tatuaż na przedramieniu jednego z nich głosi: On the Road i nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Stardust Memories są właśnie na dobrej drodze żeby podbić nasze serca.

Nie ma więcej wpisów