Primal Scream właśnie potwierdzili, że przyjadą do Polski. I to nie byle gdzie, bo szerokim łukiem ominą Warszawę i wszystkie tamtejsze kluby po to, żeby 29 listopada wystąpić na deskach niedawno powstałego trójmiejskiego klubu B90.

Zespół wydał (13 maja) nowy album, More Light, który jest dziesiątym w ich dorobku. Nagrywany był w Londynie i Los Angeles, przez co jest swoistym zwrotem w historii grupy. Artyści udowadniają, że potrafią mieszać style, a w tym samym czasie stworzyć małe arcydzieło. Nie próżnowali też w długości utworów – sam otwierający album kawałek trwa aż 9 minut.

More Light dla Gillespie’a to światło rozjaśniające miejsca, o których ludzie nie chcą rozmawiać lub chcieliby ukryć. Jeśli to prawda, to po koncercie grupy można spodziewać się energetycznego show.

Dodatkowo, grupa wypuściła do sieci teledysk do utworu Invisible City. To kolejna gra metaforami, w której Gillespie jedzie samochodem, zagłębiając się w mroku nocy, kończąc swoją podróż o świcie. Szczerze? To chyba najlepsza zapowiedź koncertu grupy w Polsce oraz świetne odniesienie do tytułu całego albumu.

Bilety na koncert – w cenach 90 i 110 zł – dostępne są tutaj.

Nie ma więcej wpisów