Dobre wiadomości dla fanów Tobiasza Bilińskiego, lepiej znanego publiczności pod pseudonimem Coldair. Dokładnie 13 września na sklepowe półki trafi trzeci album tego muzyka, pt. Whose Blood. Początkowo premiera płyty planowana była na marzec tego roku, a miała zostać wydana pod szyldem Lado ABC, w końcu zostanie wydana z ramienia Twelves Records, czyli wytwórni założonej przez samego Tobiasza. Idea wydawania we własnym labelu chodziła mi po głowie już od bardzo dawna (raz nawet próbowałem – parę lat temu z Gingerbread Records) – przyznaje. I dodaje – Podoba mi się wizja niezależności i pełnej kontroli nad każdym etapem produkcji płyty.

W nagraniach udział wziął szereg znanych i cenionych młodych muzyków, jak choćby Basia Kulawik (See Through Skin), Olivier Heim (Anthony Chorale), Igor Nikiforow (Hokei), Maurycy Idzikowski, Tomasz Dworakowski, Aleksander Makowski (The Saturday Tea), Marcin Ciupidro oraz Karolina Rec. Materiał na Whose Blood powstawał w wielu miejscach Polski, a jego rejestrowanie zajęło ponad rok. Tobiasz część materiału nagrywał na własną rękę, a część wraz z producentem Michałem Kupiczem i to właśnie Michał jest odpowiedzialny za miks i mastering całego materiału. Na płycie, która ukaże się w wersji CD oraz na winylu, znajdziemy 11 autorskich kompozycji, a przedsprzedaż ruszy już wkrótce.

Zaraz po premierze albumu Coldair ruszy w trasę koncertową promującą wydawnictwo. Obejmie ona Polskę,  Europę oraz USA. Rodacy mogą wypatrywać koncertów Tobiasza w październiku, Europę zwiedzi on w styczniu, zaś do Stanów zawita w marcu. Zagraniczna trasa nie powinna nikogo dziwić, w końcu artysta ma już na swoim koncie występ na legendarnym już festiwalu SXSW odbywającym się w Austin w Texasie.

Nie ma więcej wpisów