Co powstaje, kiedy do pracy zasiada trzech doświadczonych i utalentowanych muzyków? To chyba oczywiste – świetna muzyka. Tak jest i tym razem. Sławomir Dżabi Leniart, Bodek Pezda oraz Łukasz Lach wspólnie działają pod nazwą 2Cresky i właśnie podzielili się z fanami nowym utworem pt. Happy.

Jakie jest to szczęście w ich wykonaniu? Mało w nim tej bezpośredniej, nieokiełznanej radości, za to jest duszne, zmysłowe, leniwe, a zarazem powiewa lekkim chłodem. Elektronika w ich wydaniu właśnie tak się prezentuje – daleko im do ciężkich basów czy tanecznego szaleństwa, jednak jest w ich muzyce pewien pierwiastek wyjątkowości. To różnorodność inspiracji, z jakich czerpią pomysły oraz dojrzałe podejście do tworzenia wpływają na efekt końcowy, który jest bardzo miły w odbiorze, a co najważniejsze, którego nie można pomylić z żadnym innym polskim projektem.

Inspiracją dla powstania 2Cresky są przeżycia i emocje, jakie dostarcza mi życie w dużym mieście, zarówno te dobre, jak i złe – mówi Sławek Dżabi Leniart, pomysłodawca i główny dowodzący projektem. Muzycy obecnie mają bardzo pracowite lato, pojawią się na czterech koncertach z cyklu Męskie Granie – trzy z nich już za nami (Chorzów, Wrocław i Gdańsk), więc zainteresowanych zapraszam na ostatni koncert cyklu w Żywcu.

Czy warto? Posłuchajcie i przekonajcie się sami.

Nie ma więcej wpisów