Czasami, kiedy hip-hop i wszelkie jego pochodne wydają mi się danego dnia już kompletnie nie do wytrzymania albo zwyczajnie mam ochotę na coś innego, poszukuję w internecie świeżej muzycznej krwi, której twórczość najczęściej związana jest z szeroko pojętą muzyką elektroniczną lub metalem. W trakcie niedawnych tego rodzaju poszukiwań natknąłem się na twórczość grupy pochodzącej z Izraela – a dokładniej z Tel-Avivu – o nazwie Bonafide.

Grupa rozpoczęła swoją działalność w październiku 2012 roku, a więc to stosunkowo młody muzyczny twór, ale panowie będący jego członkami już po niecałym roku wybrali się w europejską trasę koncertową, podczas której zawitają również do Polski.

Jak już wspomniałem, w skład zespołu wchodzą czterej panowie: perkusista, gitarzysta, DJ/wokalista i sound designer. Muzyka, którą tworzą, to elektroniczny miszmasz wykorzystujący masę nurtów muzycznych i prezentujący bardzo ciekawą miksturę, której – muszę przyznać – słucham nieprzerwanie od kilku dni.

Grupa planuje wystąpić niebawem na kilku koncertach w Polsce. Panowie zagrają w Białymstoku, Złotowie i Poznaniu, więc bądźcie czujni co do szczegółowych informacji dotyczących ich występów.

Poniżej możecie posłuchać numeru pt. My Position, który znalazł się na nagranej przez grupę EP-ce. Całość materiału, a także inne utwory i występy, możecie przesłuchać na koncie grupy w serwisie SoundCloud.

Nie ma więcej wpisów