Podczas promocji swojego najnowszego albumu AM, którego premiera już 9 września, Arctic Monkeys postawili na pytajniki. Jak wiadomo, podgrzewania atmosfery nigdy dość. Przed nami, już oficjalnie, trzeci singiel Why’d You Only Call Me When You’re High? wraz z teledyskiem wyreżyserowanym przez Nabila Enderkina.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się proste. Alex pokonuje trasę bar-dom trochę wolniej i bardziej zygzakowato niż zwykle. W czym więc leży problem? W komórce, która wcale nie pomaga ociężałej, otępiałej halucynacjami głowie. Zdaje się sama wysyłać sms-y i zostawiać nieodebrane połączenia. Z pozoru błahostka, ale ilu z Was żałowało następnego dnia akcji godnych pijanego nastolatka?

Mile wpadający w ucho utwór, okraszony dobitnym tekstem i idealnie wpisującym się w klimat piosenki teledyskiem, choć krótki – zadowala. Nie jest to, moim zdaniem, szczyt możliwości Arctic Monkeys, lecz coś musi być gorsze, by lepsze mogło być coś. Zdecydowaną zaletą trzech zapowiedzi AM jest ich muzyczna spójność, a już niebawem okaże się, czy cały album będzie stanowił zgrabną całość, czy jednak zdarzą się skoki w bok.

Nie ma więcej wpisów