Kendrick Lamar cały czas ma pełno pracy, ponieważ bez przerwy ktoś zaprasza go do wspólnych nagrywek. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ raper jest wybitnym przedstawicielem hip-hopu i trudno znaleźć kogoś tak charyzmatycznego, jak on, komu udałoby się w ciągu ostatnich kilku lat odnotować tak udany debiut.

W sieci ukazały się właśnie dwa utwory, w których gościnne zwrotki nawinął właśnie Lamar. Pierwszy numer to kompozycja pt. Triangleship z repertuaru Terrace’a Martina. Utwór znajdzie się na jego nadchodzącym krążku pt. 3ChordFold. Sam Martin jest hip-hopowym producentem oraz raperem pochodzącym z Los Angeles, aktywnym na amerykańskiej scenie muzycznej od 2004 roku. Pracował m.in. ze Snoop Doggiem, z Warrenem G, Talibem Kweli czy Kuruptem. Jego wspólnej nawijki z Lamarem możecie posłuchać poniżej:

Znacznie więcej emocji wzbudza drugi utwór, na którym udzielił się Jay Electronica oraz Lamar – Control. Gospodarzem numeru jest Big Sean, który udostępnił go, żeby promować swój nadchodzący album pt. Hall of Fame, którego premiera już 27 sierpnia. Kawałek nie znajdzie się na nadchodzącym wydawnictwie, ale zdążył już sporo namieszać. Wszystko za sprawą wyśmienitej nawijki Lamara, która powoduje, że generalnie wszystkie gościnne zwrotki hip-hopowe tego roku przy tej bledną. Kendrick nie grzeszy skromnością – nawija o swojej wielkości i pozycji, a poza tym, zaczepia całkiem sporą gwardię młodych raperów, w tym nawet gospodarza utworu:

I’m usually homeboys with the same niggas I’m rhymin’ wit
But this is hip hop and them niggas should know what time it is
And that goes for Jermaine Cole, Big KRIT, Wale
Pusha T, Meek Mill, A$AP Rocky, Drake
Big Sean, Jay Electron’, Tyler, Mac Miller
I got love for you all but I’m tryna murder you niggas
Tryna make sure your core fans never heard of you niggas
They dont wanna hear not one more noun or verb from you niggas

Nie ma więcej wpisów