Just Blaze to amerykański producent hip-hopowy, którego sztandarowe utwory pojawiły się na płytach Jaya-Z: The Blueprint, The Blueprint 2 i The Black Album. Współpracował ponadto z popularnymi przedstawicielami amerykańskiego rapu, m.in. z Fabolousem, Erickiem Sermonem, The Diplomats, Joe Buddenem, Kanye Westem, Diddym, T.I., Eminemem czy Kendrickiem Lamarem.

Baauer z kolei dla wielu jest zagadką, ale już niedługo duża część również polskich słuchaczy będzie mogła poznać jego talent, ponieważ wystąpi on na Hip Hop Kempie. Póki co, największą popularność przyniósł mu utwór Harlem Shake, którego jest autorem. Co ciekawe, obaj wspomniani panowie wydadzą swoje najbliższe wydawnictwa w powracającej na rynek, legendarnej wytwórni Priority Records. To w tym labelu swoje krążki wydawali m.in. N.W.A., Dr. Dre, Ice Cube, Snoop Dogg, Jay-Z, Scarface, Westside Connection, Eazy-E czy Ice-T.

Panowie zrealizowali wspólnie utwór Higher, na którym wokalnie udziela się Jay-Z. Do kawałka właśnie nakręcono wideo, w którym jednak żadnego z panów nie zobaczymy. Trudno to, w sumie, nazwać klipem, gdyż ich twór – nie bez przyczyny – nazwano official short film. Rewelacyjny numer łączący w sobie to, co najlepsze w hip-hopie i elektronice, oryginalna fabuła obrazu oraz fantastyczna oprawa wizualna powodują, że to chyba jeden z najciekawszych obrazów wideo, jakie w tym roku miałem przyjemność obejrzeć.

Całość nakręcono w miejscowości Kerala w Indiach. Wystąpili w nim wojownicy kalarippayattu – starożytnej sztuki walki. Całość obrazu opowiada historię jednego z nich, który zadarł z nieodpowiednimi i niebezpiecznymi dziećmi. Jak się zakończy jego historia? Tego już nie będę zdradzał, więc sprawdźcie sami. Wideo nakręcił Nabil, który pracował m.in. z Kanye Westem, Frankiem Oceanem, Nasem, The Black Eyed Peas, Sealem, Johnem Legendem czy K’naanem.

Nie ma więcej wpisów