Stan zdrowia Chrisa Cornera nie pozwala mu na kontynuowanie trasy koncertowej i wszystkie jego występy zaplanowane do końca roku zostają odwołane – taką wiadomość dostali fani muzyka za pośrednictwem poczty elektronicznej. Chris przez kolejne osiem tygodni musi pozostać pod ścisłą opieką lekarzy, potem czeka go jeszcze półroczna rekonwalescencja. Niestety, wśród tych koncertów znajdują się również dwa, które miały mieć miejsce w Polsce – 22 listopada IAMX zagrać miał w Krakowie, a dzień później w Warszawie.

Z treści oświadczenia można się dowiedzieć, że trwają prace nad przeniesieniem wszystkich koncertów na 2014 rok. Zakupione bilety mają zachować swoją ważność i upoważniać do wstępu na koncerty IAMX w nowych terminach.

Pierwsze wieści odnośnie problemów zdrowotnych artysty dotarły do fanów jeszcze w lipcu. Wtedy z wiadomości dowiedzieli się, że Chris przebywa w szpitalu, a zdiagnozowano u niego przewlekłą bezsenność, która doprowadziła do wzmożonej akcji serca, drażliwości, zaników pamięci oraz zaburzeń układu odpornościowego. Miejmy nadzieję, że jego stan zdrowia szybko się polepszy i będziemy mogli zobaczyć go ponownie w Polsce w 2014 roku.

Nie ma więcej wpisów