Festiwal pod nazwą Polska Akademia Gitary to cztery weekendy przepełnione niezwykle różnorodnym gitarowym brzmieniem. Szósta odsłona festiwalu odbywać się będzie między 15 sierpnia a 7 września w 25 miastach Wielkopolski. Wśród występów świetnych gitarzystów ze świata znajdziemy również polską perełkę. W sobotę 24 sierpnia w Puszczykowie i dzień później w Jarocinie zagra Fismoll – muzyk, który zachwycił melomanów jeszcze zanim wydał swój debiutancki album.

Muzykę Fismolla najczęściej określa się słowem zjawiskowa i trudno znaleźć trafniej opisujące ją określenie. Jego krążek pt. At Glade trafił do sklepów 18 czerwca tego roku, a dwa tygodnie później na Open’er Festiwalu w Gdyni namiot Alter Space nie mógł pomieścić wszystkich chętnych, którzy chcieli zobaczyć Arkadiusza na żywo.

Najlepszą reklamą tego 19-letniego muzyka są słowa, które powiedziała o nim Katarzyna Nosowska: Kiedy doświadczam czegoś zachwycającego, mam w zwyczaju obnosić się z tym zachwytem. Wszyscy moi bliscy już wiedzą – Kaśka słucha Fismolla! Tak wielki talent jak Fismoll to już kategoria: nieprzyzwoite. Chłopak upłynnia mi serce.

Kiedy: 24.08 (sobota)
Gdzie: Puszczykowo, Sala Biblioteki Miejskiej, Centrum Edukacji Kultury
Start: 19:00

Kiedy: 25.08 (niedziela)
Gdzie: Jarocin, Pałac Radolińskich
Start: 20:00

Nie ma więcej wpisów