PiotrkOFF Art Festiwal gości w Piotrkowie Trybunalskim od 2009 roku. Piąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 20-21 września i ponownie zaprezentują się na niej jedni z najciekawszych przedstawicieli muzyki alternatywnej z Polski i nie tylko. Zabrzmi rock, folk, elektronika, ale nie zabraknie także muzyki instrumentalnej.

Koncerty odbędą się w kilku miejscach na terenie starego miasta, a wstęp na wszystkie będzie wolny. W trakcie poprzednich edycji PiotrkOFF Art Festiwalu publiczności zaprezentowali się m.in. Muchy, Cool Kids of Dead, Please the Trees, Twilite, Pustki, Low-Fi, L.Stadt czy Halla Nordfjörd.

Znamy już pierwszych artystów, którzy zawładną w tym roku piotrkowską sceną. Na sam początek silna reprezentacja polskiej sceny w postaci Fismolla, Lilly Hates Roses, Little White Lies oraz George Dorn Scream.

Fismolla nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten 19-letni muzyk nie przestaje podbijać serc co raz to większej publiczności. W czerwcu zadebiutował albumem At Glade, na którym czaruje słuchaczy niezwykłym baśniowym brzmieniem.

Lilly Hates Roses to poznańsko-toruński duet, który zadebiutował krążkiem Someting to Happen zaledwie miesiąc temu. Ich muzyka to mieszanka popu i folku, którą cechuje swoista niewinność brzmienia. Są laureatami drugiej edycji konkursu Empik Make More Music.

Little White Lies to kolejny duet, choć od następnej płyty będą już występować jako trio, wzbogaceni o żywą perkusję. Są jednym z większych objawień ubiegłego roku. Dzięki niezwykłej energii i świetnym utworom zyskali już sporą rzeszę fanów, dzięki którym nagrywają obecnie drugi długogrający album.

George Dorn Scream reprezentują bydgoską scenę muzyczną. Obecnie promują trzeci już album, Go Cry on Somebody Else’s Shoulder, ale już pracują nad nowym materiałem. Na swoim koncie mają około 150 koncertów w Polsce oraz zagranicą, m.in w Niemczech, Czechach i na Litwie.

Nie ma więcej wpisów