Panowie z Biffy Clyro lubią od czasu do czasu zmierzyć się z cudzym repertuarem. Na swoim koncie mają już kilka coverów, w tym nawet własną wersję hitu Umbrella Rihanny. W ostatnim czasie znaleźli chwilę, aby między koncertami wpaść do BBC Radio 1 i nagrać krótki koncert z serii Live Lounge. Tradycją tych występów jest to, że artysta prócz własnego repertuaru prezentuje słuchaczom jeden cover. Szkoci postanowili wziąć na warsztat utwór Diane Young amerykańskiej formacji Vampire Weekend. Kawałek pochodzi z najnowszego albumu grupy – Modern Vampires of the City.

Simon, Ben i James mieli niezły ubaw podczas nagrywania, o czym możecie się przekonać, oglądając nagranie powyżej. Swoim wykonaniem nie zrewolucjonizowali tego utworu, jednak ich wykonania słucha się równie przyjemnie, co wersji oryginalnej. Podczas całej akustycznej sesji dla Live Lounge Biffy Clyro zagrali również: Biblical, Mountains, Opposite, Folding Stars i Black Chandelier.

Przypominam, że szkockie trio już 13 listopada zagra koncert w warszawskim klubie Stodoła. Będzie to ich czwarta wizyta w naszym kraju i jednocześnie pierwsza okazja, aby usłyszeć najnowszy materiał z podwójnego albumu Opposites w warunkach klubowych.

Nie ma więcej wpisów