Realizowany przez stację BBC Radio 1 program Live Lounge przynosi więcej perełek, niż się można tego spodziewać, a to za sprawą tradycji – każdy występ w tym studiu daje kolejny cover. Ostatnio uraczono nas kawałkiem Vampire Weekends w wersji szkockiego trio Biffy Clyro, teraz przyszedł czas na przeróbkę prawdziwego hitu. Co prawda, z coverami różnie bywa i trafiają się takie, o których lepiej szybko zapomnieć, jednak w przypadku MS MR chyba o to nie musimy się martwić.

Nowojorski duet znany z dream popowego brzmienia potrafi zbudować wspaniały klimat. Tak też stało się w studiu BBC Radio 1, w którym muzycy na warsztat wzięli singiel grupy Arctic Monkeys Do I Wanna Know?. Z tym że tego utworu, moim zdaniem, nie da się nagrać lepiej, niż zrobili to panowie z Wysp Brytyjskich.

Utwór promujący najnowszy krążek Arctic Monkeys sam w sobie ma tak niezwykły klimat, że trudno jest w jakikolwiek sposób przebić oryginał. Niestety, MS MR się to nie udało, mimo stworzenia magicznej atmosfery, bo Do I Wanna Know? nadal najlepiej brzmi w wersji oryginalnej.

Lizzy Plapinger oraz Max Hershenow przedstawili jednak ciekawą interpretację tego kawałka, ale powiedzmy sobie szczerze – są kawałki, których covery zawsze będą słabsze od oryginału. Mimo wszystko, warto się z tym zapoznać, bo a nuż się mylę i komuś ta wersja bardziej przypadnie do gustu?

Nie ma więcej wpisów