W czwartek znana już z godnej kameleona zmienności oblicza scena H&M Loves Music przy Zatoce Sztuki przygotowana została na przyjęcie młodego duetu The &. Mimo, że projekt ten nie ma za sobą długiego stażu, to tworzący go panowie są już zasłużeni na polskiej scenie alternatywnej. Śpiewający Radek RaRe Rejsel to głos, który znamy już z wieloosobowego zespołu Brenda Walsh, a stojący za produkcją muzyczną Michał Kush tworzył znakomity duet Ailo In Head. Znani zarówno z dopracowanego electro-soulowego brzmienia jak i z ekscentrycznego wizerunku oraz spójnej oprawy wizualnej artyści zagrali w Sopocie w powiększonym, czteroosobowym składzie.

Gdy tylko The & pojawili się na scenie było wiadomo, kto będzie podbijał serca publiczności. Ekspresyjny RaRe w mgnieniu oka nawiązał kontakt z publicznością i już do samego końca nie wypuszczał słuchaczy spod swojego uroku. Jego charakterystyczny głos raz brzmiał zadziornie i surowo, aby po chwili przejść w łagodną wokalizę lub zaśpiewany mocnym falsetem refren i doprawić to wszystko błyskotliwą partią rapowaną. Każdy z mikrofonów wokalisty miał własny zestaw efektów, które dodawały jego śpiewowi tego dodatkowego błysku. Wokal uzupełniał się idealnie z tanecznymi rytmami miksowanymi zza konsolety przez Michała, który dbał o to, żeby koncert płynnie prowadził słuchaczy przez repertuar duetu. Nie potrwało długo, zanim usłyszeliśmy pierwszy z oczekiwanych hitów, czyli znakomite „Over And Out”. Gdy tylko skończył się utwór, a Radek zrzucił kurtkę, by odsłonić prawdziwie dyskotekową koszulę nabijaną lustrzanymi cekinami, wiadomo było, że będzie gorąco.

Rozświetlająca całą scenę iskrzącymi błyskami kolorowych świateł kreacja wokalisty wydobyła z publiczności okrzyk zachwytu i od tej pory koncert zmienił się w smakowicie kampową taneczną imprezę. Widać było, że panowie z The & mają do siebie dużo dystansu i potrafią tym podejściem do zabawy zarazić widzów. Grający na basie Kacper Zasada, znany z koncertowego składu zespołu Marysi Sadowskiej, szył fantastyczne, funkujące linie basowe, a gitarzysta Piotrek nadawał wszystkiemu lekko brytyjskiego sznytu. Poleciał największy hit z EP-ki „Black”, okraszony melodyjnym refrenem „Crush Me”, a zaraz później skoczny „Take Me Out”. Prawdziwą niespodzianką był jednak cover „Ima Read” z repertuaru Azealii Banks, w którym Radek naprawdę pokazał swoje umiejętności raperskie, a publika pogrążyła się w tanecznym transie. Należy tutaj wspomnieć o niebanalnej choreografii, którą przez cały koncert popisywał się frontman, jednocześnie śpiewając, rapując i obsługując efekty wokalne.

Podczas sopockiego koncertu mieliśmy też okazję usłyszeć materiał z nadchodzącej EP-ki chłopaków, między innymi pierwszą w historii zespołu balladę. Rytmy przyspieszały, publiczność rozochocona tanecznym klimatem domagała się więcej, a panowie po godzinie grania zapowiedzieli ostatni numer. Było to oczywiście tylko oko puszczone w kierunku publiki, która bardzo szybko wywołała zachwyconych odbiorem koncertu muzyków na bisy. Roztańczeni ludzie domagali się powtórki „Crush Me” oraz coveru Azealii Banks, a zespół z przyjemnością spełnił ich prośby, dzięki czemu każda strona została usatysfakcjonowana, a przechodzący obok Zatoki Sztuki turyści po raz kolejny dowiedzieli się jak się bawi H&M Loves Music.

Nie ma więcej wpisów