Po dynamicznych It Starts and Ends With You i Hit Me, kolejnym singlem z pierwszego po długiej przerwie albumu Suede będzie ballada For the Strangers. Wideo wyreżyserowane zostało przez Bena Lankestera, człowieka, który choć zajmuje się sztukami wizualnymi, to zawsze w kontekście muzyki (teledyski, reklamówki festiwali, reżyserowanie specjalnych koncertów).

Pomysł na klip jest bardzo prosty, ale to w tym właśnie tkwi jego siła. Lankester przedstawia zespół podczas triumfalnego koncertu w Alexandra Palace w Londynie, kiedy to zagrali razem pierwszy raz od wielu lat. Zdjęcia idealnie uchwyciły wzruszenie muzyków oraz dziką radość fanów, którzy stęsknili się za Andersonem i resztą.

Singiel ukaże się 21 października, a na krążku znajdzie się także miejsce dla Hit Me oraz dwóch nowych kawałków – Darkest Days i Human Tide. Tego samego dnia fani dostaną od zespołu jeszcze jeden, nie byle jaki prezent – będzie to reedycja ich wszystkich albumów na winylu razem ze Sci-Fi Lullabies, czyli kolekcją starych B-sidów.

Nie ma więcej wpisów