Premiera piątego studyjnego albumu Arctic Monkeys coraz bliżej – płyta trafi na sklepowe półki już 9 września. Tymczasem panowie postanowili umilić nam czekanie i udostępnili B-side, który znajduje się na singlu Why’d You Only Call Me When You’re High?. Limitowana edycja na 7-calowym winylu swoją premierę będzie miała 2 września, ale już teraz można go zamawiać na oficjalnej stronie zespołu. Za to sam kawałek pt. Stop the World I Wanna Get Off With You jest już dostępny do przesłuchania i znajdziecie go poniżej.

Piąty album formacji z Sheffield nosi skromny tytuł AM. Pomysł na takie nazwanie krążka muzycy wzięli od wydanej w 1985 roku kompilacji zespołu Velvet Underground – VU. Czujemy, że tą płytą jesteśmy dokładnie w tym miejscu, gdzie powinniśmy teraz być. Wydało się więc właściwe podpisanie jej inicjałami – mówił Alex Turner, frontman formacji, w programie Zane’a Lowe’a na antenie BBC Radio 1.

Stop the World I Wanna Get Off With You to kolejny nowy kawałek Arctic Monkeys, który od razu wpada w ucho. To, czy cały album będzie równie przyjemny w odbiorze, okaże się już za nieco ponad tydzień. Może szykuje nam się płyta roku?

Nie ma więcej wpisów