Matthew Caws, najbardziej znany ze swojego udziału jako gitarzysta i wokalista w zespole Nada Surf, stworzył nowy projekt wraz z Julianą Hatfield, która z kolei swoją popularność zyskała dzięki zespołom Some Girls oraz Blake Babies. Artystka w ciągu swojej muzycznej kariery wydała również solowy album.

Muzycy znają się od dłuższego czasu. Ich przyjaźń sięga kilkanastu lat wstecz, gdy Matthew był fanem Juliany z czasów jej udziału w Blake Babies. Ich muzyczne drogi splotły się bardzo szybko. Artyści połączyli swoje doświadczenia w 2008 roku, kiedy Matthew po raz pierwszy wystąpił gościnnie w utworze Juliany pt. Such a Beautiful Girl. Wspólnie nagrany utwór pojawił się na solowej płycie artystki, która zrewanżowała się swoim udziałem w utworze zespołu Nada Surf – I Wanna Take You Home.

Wspólnie nagrane kawałki spowodowały, iż muzycy poczuli między sobą ogromną więź. Wówczas oboje zrozumieli, iż ich głosy pasują do siebie idealnie. Sam Matthew przyznaje, iż ich wokale są tak podobne, że w niektórych momentach nie można rozpoznać, który jest który. Wspomina również o tym, że nie doświadczył tego z jakimkolwiek innym wokalistą. To tak, jakbyśmy byli sobie przeznaczeni do wspólnego tworzenia – dodaje.

Projekt Minor Alps powstał nie tylko dzięki magii wokalnych umiejętności muzyków. Ta muzyczna droga to również wspólne poglądy na muzykę, emocjonalny wydźwięk utworów, które traktują o niespokojnej samotności i tęsknocie. To ponadczasowe problemy przedstawione przez dojrzałych muzyków i ludzi.

Owocem tej współpracy jest nadchodzący album, który będzie zawierał 11 utworów. Krążek ma się ukazać 29 października nakładem wytwórni Barsuk. Możecie więc zapamiętać tę datę, a tymczasem zachęcam Was do przesłuchania pierwszego utworu, który promuje najnowszy projekt muzyków.

Nie ma więcej wpisów