Dopiero co mieliśmy okazję usłyszeć piosenkę Stop the World I Wanna Get Off With You, która stanowi B-side singla Why’d You Only Call Me When You’re High?, jednak Arctic Monkeys nikomu nie odpuszczają, a zwłaszcza oczekującym fanom. Kolejno uchylają rąbków swojego najnowszego dokonania, jakim jest album AM.

Tym razem przyszedł czas na utwór o tytule I Want It All, który może wywoływać błędne skojarzenie z hitem zespołu Queen. Ma on jednak pierwiastek wspólny z innym zespołem z członem queen w nazwie. Brzmienie najnowszej piosenki przywodzi na myśl Queens of the Stone Age. Z pewnością nie jest to przypadek, wszak Josh Homme był zapowiadanym gościem na AM. Moim zdaniem, ta muzyczna inspiracja nie wpływa ujemnie na odbiór I Want It All, ale możliwe, że nie wszystkim przypadnie do gustu.

To jeszcze nie koniec radosnych wiadomości. Każdy, kto zastanawia się nad kupnem albumu, który ukaże się już 9 września, może bezpłatnie posłuchać streamu dostępnego w iTunes Store. Teraz, gdy już wszystkie karty zostały odkryte, można zastanawiać się nad ocenami najświeższego wydawnictwa Arctic Monkeys. To, że będzie ono dość wyróżniające się na tle całego dorobku zespołu, zwiastowały kolejne single. A wyróżniające się – nie musi oznaczać gorsze.

Nie ma więcej wpisów