Irlandzki kwartet Kodaline postanowił połączyć siły z delikatną szkocką piosenkarką Niną Nesbitt. W wyniku ich współpracy powstała przepiękna akustyczna wersja ostatniego singla Kodaline – Brand New Day. Utwór z gościnnym wstępem Niny trafi na EP-kę o tym samym tytule. Wcześniej muzycy wydali pierwszy w karierze studyjny album – In a Perfect World trafił na sklepowe półki 14 lipca tego roku.

Gitarzysta Mark Prendergast o współpacy z Niną opowiada takimi słowami: Po raz pierwszy spotkałem Ninę w LA, kiedy supportowała nas podczas jednego z występów. Potem wpadliśmy na siebie jeszcze kilka razy i zostaliśmy przyjaciółmi. Kiedy zaczęliśmy planowanie „Brand New Day” EP , pojawiła się idea podjęcia współpracy przy tym kawałku i Nina była naturalnym wyborem. 

Subtelne pianino rozbrzmiewające w całym utworze oraz delikatne głosy Stephena Garrigana i Niny Nesbitt tworzą nieco rozmarzoną atmosferę. Przy tej piosence wystarczy zamknąć oczy i po prostu odpłynąć. Bez wątpienia panowie mają świetne ucho do tworzenia urzekających melodii. Idealny kawałek na wieczór – nic tak nie koi nerwów po ciężkim dniu jak taka muzyczna perełka.

Nie ma więcej wpisów