Oslo Kill City to młody, ale ambitny i zdolny zespół. W jego skład wchodzą Allie Fischer (gitary, klawisze), Bart Filid (wokal, bas) i Jan Tyszka (perkusja). To, co można znaleźć w ich muzyce, to przesterowane gitary, energiczna perkusja, duża ilość pogłosów i wyraźnie zaznaczona linia basu. Sami przyznają, że wśród artystów cenią Ewę Braun, Sonic Youth oraz The Sound, a nazwę zaczerpnęli z norweskiego dramatu pt. Reprise.

Na początku tego roku w Poznaniu zarejestrowali swoją pierwszą EP-kę, za której mix i mastering odpowiada Maciej Frycz, znany ze współpracy między innymi z Twilite. Our Private Safari promuje singiel pt. Stockholm Syndrome, który możecie posłuchać już dziś tylko u nas.

Kawałek rozpoczyna się się niewinnie, słowa: keep an eye open brzmią niczym głosy w twojej głowie, potem całość pięknie się rozwija, co chwilę zaskakując słuchacza nowymi dźwiękami. Syndrom sztokholmski to stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi. Coś w tym jest – kawałek Oslo Kill City potrafi porwać człowieka do innego świata na całe godziny, a potem… Potem już nie można się od niego uwolnić. Ta muzyka uzależnia. To kawał dobrego gitarowego grania. Szczerze polecam.

Nie ma więcej wpisów