Od premiery nowego albumu Placebo dzielą nas już nie miesiące, a dni. Loud Like Love, siódmy w dorobku grupy krążek, trafi na sklepowe półki dokładnie 16 września. Jednak nowe wydawnictwo zespołu budzi emocje już od dłuższego czasu. O zmianie stylu grupy mówi się praktycznie od wydania ich ostatniej płyty, Battle for the Sun, czyli od 2009 roku. Od tamtego czasu jest mniej mrocznie, mniej melancholijnie i zdecydowanie bardziej pozytywnie, dlatego wraz z premierą nowej płyty rodzi się naturalne pytanie o kierunek, w jakim tym razem podąży zespół ze swoją muzyką.

Do tej pory mogliśmy usłyszeć dwa kawałki z nadchodzącego wydawnictwa. Dzisiaj do tego grona dołączyła kolejna piosenka, pod tytułem Scene of the Crime. Jako zagorzała fanka twórczości Briana Molko i spółki przyznam, że z niecierpliwością czekam na tę płytę, jednak już od samego początku kampanii promocyjnej funduje mi ona niezły emocjonalny rollercoaster. Od dobrego Loud Like Love, przez zaledwie przeciętne Too Many Friends, po brzmiące zadziwiająco dobrze Scene of the Crime.

Wygląda jednak na to, że jeszcze przed premierą zyskamy pogląd na to, czego możemy spodziewać się po całości wydawnictwa. Jak mówi bowiem komunikat zamieszczony na fan page’u grupy na Facebooku – od dzisiaj przez kolejne pięć dni na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube pojawiać się będą następne fragmenty mającej ukazać się za 12 dni płyty.

Nie sposób również nie wspomnieć o nietypowym sposobie promocji płyty, jakim będzie Loud Like Love TV. Nietypowym, dlatego że Placebo będzie pierwszym zespołem, który współpracując z Google i YouTube, wyprodukuje i wyemituje globalny TV show na żywo. 90-minutowe wydarzenie zawierać będzie wywiady  z zespołem oraz osobami, które odpowiedzialne są za powstanie płyty. Podczas transmisji na żywo zobaczymy także ekskluzywne materiały zza kulis i występy na żywo ze specjalnymi gośćmi, którzy znajdować się będą w studiach YouTube w Los Angeles i Tokyo. Nie zabraknie też niespodzianek dla fanów. Ci będą mieli niepowtarzalną okazję do integracji z zespołem poprzez różnego rodzaju kanały społecznościowe, a trzech szczęśliwców wyłonionych w konkursie będzie mogło osobiście, poprzez Google Hangout, zadać pytanie swoim idolom.

Szykuje się bardzo ciekawe wydarzenie, które z pewnością warto śledzić. Jeśli macie na to ochotę, wystarczy, że w dniu premiery albumu zasiądziecie wygodnie przed komputerem i o godzinie 21:00 naszego czasu będziecie śledzić oficjalny kanał zespołu na YouTube.

Zapowiedź Loud Like Love TV:

Zobaczcie również niedawno opublikowany fragment występu Placebo z londyńskiego RAK Studio, który w całości znajdzie się na DVD dołączonym do limitowanej wersji płyty:

Nie ma więcej wpisów