Po dwóch latach od ukazania się debiutanckiego albumu You Are All I See Active Child informuje swoich fanów o powrocie z zupełnie nowym materiałem.

Co prawda, wszystkich oczekujących na kolejne długogrające wydanistwo muszę rozczarować – Pat Grossi wyjawił, że zamierza w tym roku wydać jedynie EP-kę. Rapor ukaże się 22 października nakładem oficyny Vagrant – tej samej, która w swoim katalogu posiada projekt AlunaGeorge, PJ Harvey, Jamesa Vincenta McMorrowa czy Placebo. Pierwszym, oficjalnym singlem zapowiadającym to wydawnictwo jest utwór zatytułowany Subtle, w którym gościnnie udziela się Mikky Ekko.

Zatem ani utwór Evening Ceremony, który swoją premierę miał pod koniec marca, ani opublikowany niespełna miesiąc temu She Cut Me nie znajdą się na EP-ce Rapor. Czego zatem możemy się spodziewać? Z całą pewnością dużej dawki synthpopowych brzmień, charakterystycznego wokalu Pata i melancholijnego klimatu, w który podobnie jak on niewielu artystów potrafi wprowadzić słuchacza. Kolejna propozycja na jesienne wieczory.

Aktualizacja:
Zaledwie kilka minut temu na oficjalnym fan page’u artysty udostępniono listę utworów, która znajdzie się na EP-ce Rapor. Ku zaskoczeniu znajdą się na niej dwa wspomniane wyżej utwory (Evening Ceremony i She Cut Me), a poza Mikky Ekko, gościnnie wystąpi także Ellie Goulding.

1. She Cut Me
2. Subtle (Feat. Mikky Ekko)
3. Feeling is Gone
4. Silhouette (Feat. Ellie Goulding)
5. Calling in the Name of Love
6. Evening Ceremony 

Nie ma więcej wpisów