The Boxer Rebellion to grupa, która powstała mniej więcej w 2002 roku, kiedy amerykański student Nathan Nicholson poznał pochodzącego z Australii gitarzystę Todda Howe. Kiedy skład zespołu został uzupełniony o basistę i perkusistę (obaj z Anglii), chłopcy zaczęli razem koncertować. Szczęście im dopisało, bo zostali zauważeni przez słynnego Alana McGee, który pomógł niegdyś takim sławom jak The Jesus and Mary Chain, Primal Scream czy The Libertines i podpisali kontrakt z jego wytwórnią – Poptones.

Do tej pory The Boxer Rebellion wydali cztery krążki pełne ciepłego gitarowego brzmienia. W ich muzyce słychać echa brytyjskiej indie-rockowej tradycji, ale jest tam też miejsce na ostrzejsze brzmienia à la Kings of Leon. Mimo że zespół nie należy do tych, które wyznaczają trendy i przekraczają granice międzygatunkowe, to w każdy zagrany akord wkładają tyle uczucia, że trudno ich nie polubić.

Najbliższa okazja do sprawdzenia, jak radzą sobie na żywo, nadarzy się 21 września w Poznaniu, a dzień później muzycy zaprezentują się w Warszawie.

Kiedy: 21.09 (sobota)
Gdzie: Poznań, Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8)
Start: 19:15
Wstęp: 45/50 zł

Kiedy: 22.09 (niedziela)
Gdzie: Warszawa, Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)
Start: 20:00
Wstęp: 45/50 zł

Nie ma więcej wpisów