Szykuje się niezła gratka dla miłośników trzeszczących brzmień kaset magnetofonowych albo po prostu tych, którzy lubią powspominać sobie stare dobre czasy, wszak fyh!records przygotowuje się właśnie do wydania dwóch nowości i obie ukażą się właśnie na kasetach magnetofonowych.

Do wydania kontynuacji albumu z kwietnia tego roku szykuje się trio miłośników improwizacji i electro-akustycznych brzmień, czyli warszawski zespół How How. Późną jesienią ukaże się kaseta Knick-Knack II, która pokazać ma muzyków w zupełnie nowym świetle. Co ciekawe, przy rejestrowaniu pierwszej części Knick-Knack spontaniczność i improwizacja są słowami kluczowymi, zarówno jeżeli chodzi o realizację nagrań, jak i samą ich treść. Nie zakładano publikacji tego materiału, a na sekundy przed rozpoczęciem każdego z utworów muzycy nie mieli zielonego pojęcia o tym, jak będzie każdy z nich brzmiał. Mimo to, otrzymaliśmy ciekawy czteroutworowy minialbum.

Drugą nowością w stajni fyh!records jest dołączenie do rodziny ich zespołów poznańskiego noise-rockowego tria Graveyard Drug Party. Zespół to kolejny projekt Jakuba Lemiszewskiego, znanego choćby z A Hole In Silence oraz Social Cream. Nowy album tria ukaże się na kasecie magnetofonowej w liczbie 60 egzemplarzy. W tym przypadku szorstkość ich brzmienia idealnie wpasowuje się w trzeszczące i nieco niechlujne brzmienie kasety. Nieznana jest konkretna data ukazania się materiału, ale oficyna zapowiada, że podobno będzie trzeba na niego poczekać do późnej jesieni.

Nie ma więcej wpisów