Szósty album w dyskografii duetu Alison Goldfrapp i Willa Gregory’ego pod tytułem Tales Of Us to kolejny zwrot w ich ponad dziesięcioletniej karierze. Automaty perkusyjne oraz syntezatory poszły w odstawkę.

Nowe brzmienie duetu oparte jest na klasycznym instrumentarium, co stanowi nie lada wyzwanie dla zespołu, który jest kojarzony z wysublimowanymi elektronicznymi eksperymentami. Dziesięć iście filmowych kompozycji, dziesięć postaci. To precyzyjnie naszkicowane sylwetki, które są sumą wielu inspiracji Alison.

Filmowo jest w każdym calu, od muzyki począwszy, na oprawie wizualnej skończywszy. Goldfrapp zawsze przywiązywali ogromną wagę do strony wizualnej swojej muzyki. Tales Of Us towarzyszą klipy, które śmiało nazwać można mini filmami. Stworzone wraz z Lisą Gunning dopełniają, a także nadają nową płaszczyznę interpretacyjną utworom z albumu. Docelowo ma ich być pięć, dwa – Drew oraz Annabel już poznaliśmy. Ponadto, stworzono również półgodzinny film, który ma być wyświetlany w kinach (podobno jego premiera zapowiedziana jest na koniec października). Jesienią grupa koncertuje w Europie, czekamy na informację o występie w Polsce. Tales Of Us zadebiutowało na czwartym miejscu brytyjskiej listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii.

Bardzo miło nam poinformować, iż serwis musicis.pl objął album Tales Of Us patronatem medialnym.

Nie ma więcej wpisów