Koncertów, na które warto się udać tej jesieni, z pewnością nie brakuje, w końcu zachodni artyści przestali nas omijać w swoich planach koncertowych, dzięki czemu możemy niemal przebierać w muzycznych propozycjach. Październik w Polsce upłynie pod znakiem Editors. Muzycy z Birmingham zagrają w naszym kraju aż trzy koncerty – zaczną 3 października w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, następnie wystąpią 28 października w warszawskiej Stodole oraz dzień później w krakowskim Teatrze Łaźnia.

Editors powrócili z czwartym studyjnym albumem po kilku latach milczenia. Wraz ze zmianą brzmienia w zespole doszło również do przetasowań składowych. The Weight of Your Love trafił na sklepowe półki 1 lipca tego roku, a ostatnim utworem promującym krążek jest utwór Formaldehyde. Album już przed premierą wywoływał gorące dyskusje, głównie w związku z odejściem jednego z filarów zespołu, Chrisa Urbanowicza. Okazało się jednak, że Editors w nowym składzie również potrafią nagrać dobry krążek, a co ważniejsze, potrafią doskonale zaprezentować ten materiał na żywo, co polskiej publiczności udowodnili koncertem na tegorocznym Heineken Open’er Festiwalu. Tom Smith już wtedy zapowiedział rychły powrót do naszego kraju, jednak chyba nikt się nie spodziewał, że nie będzie to jeden, tylko aż trzy koncerty.

Gwarantuję, że każdy, kto zdecyduje się wybrać na ich koncert, z pewnością się nie zawiedzie. Muzycy są obecnie w świetnej formie koncertowej, co potwierdzili latem na szeregu festiwali, gdzie na niektórych mieli miano headlinera.

Publiczność na wszystkich trzech koncertach Editors rozgrzeje formacja Balthazar. Ten belgijski pięcioosobowy zespół zadebiutował albumem Applause w 2010 roku, który od razu zdobył nagrodę Music Industry Award w kategorii najlepszy album roku.

Kiedy: 3.10 (czwartek)
Gdzie: Poznań, Hala nr 2 MTP (ul. Głogowska 14)
Wstęp: 105 zł przedsprzedaż / 120 zł w dniu koncertu
Start: 19:30 (wejście od godziny 18:30)

Kiedy: 28.10 (poniedziałek)
Gdzie: Warszawa, klub Stodoła (ul. Stefana Batorego 10)
Wstęp: 105 zł przedsprzedaż / 120 zł w dniu koncertu
Start: 20:00 (wejście od godziny 18:30)

Kiedy: 29.10 (wtorek)
Gdzie: Kraków, Teatr Łaźnia
Wstęp: 105 zł przedsprzedaż / 120 zł w dniu koncertu
Start: 19:30 (wejście od godziny 18:30)

Nie ma więcej wpisów